Dlaczego i kiedy warto zdecydować się na zakup gotowej spółki?

Jakie argumenty przemawiają za kupnem istniejącego przedsiębiorstwa? M.in. wspomniana oszczędność czasu. To szczególnie istotny aspekt w przypadku osób, które chcą bezzwłocznie rozpocząć działalność gospodarczą w formie spółki z o.o., ponieważ w niektórych przypadkach rejestracja nowego podmiotu od podstaw może trwać tygodniami. Procedury wydłużają się jeszcze bardziej, gdy pojawia się konieczność założenia firmy tradycyjną drogą, a nie elektronicznie, czyli za pośrednictwem systemu internetowego S24.

Właśnie skomplikowane procedury powodują, że wiele osób zastanawia się nad kupnem już istniejącego podmiotu, zamiast podejmować się rejestracji od podstaw. Prowadzona przez nas sprzedaż gotowych spółek z o.o. tzw. czystych, czyli bez wcześniejszej działalności, oznacza, że znika konieczność zbierania licznych dokumentów. Dzięki nabyciu przedsiębiorstwa można też zapomnieć o oczekiwaniu na decyzję urzędników o wprowadzeniu nowej firmy do stosownych rejestrów, w szczególności rejestru VAT, która może być przecież odmowna.

Sprzedaż spółek

Oszczędność czasu i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności

Sprawność realizacji transakcji związanej z kupnem spółki znajdującej się w stosownych rejestrach i mającej przyznane wymagane numery pozwala na rozpoczęcie działalności nawet w ciągu nawet jednego dnia. Wystarczy sporządzenie odpowiednich umów, czym zajmuje się nasza firma, aby stać się właścicielem już zarejestrowanego podmiotu. Zapewniamy uczciwe, jasne i czytelne warunki współpracy obejmującej sprzedaż czystej spółki z o.o. bez leasingu, strat, długu, czy majątku.

Wśród zalety nabycia gotowej firmy można wymienić także możliwość szybszego otrzymania różnego rodzaju licencji czy koncesji. Dobierając odpowiednie przedsiębiorstwo do kupna, można zatem oszczędzić czas i pieniądze na załatwianiu wszystkich formalności we własnym zakresie. W znalezieniu właściwych podmiotów wsparcie gwarantuje nasz zespół, który skupuje spółki, a następnie zajmuje się ich sprzedażą.

Kiedy i dlaczego warto rozważyć sprzedaż spółki

Przedsiębiorcy decydują się na zbycie swojej firmy m.in. wówczas, gdy przynosi ona straty, a osiągnięcie zysków w przewidywalnej perspektywie czasowej jest mało prawdopodobne lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji sprzedaż  spółki z o.o., w tym spółki zadłużonej, czasem bez dokumentacji, z leasingiem czy majątkiem staje się optymalnym rozwiązaniem i pozwala na ograniczenie kosztów z tytułu zobowiązań finansowych. Dlaczego sprzedaż spółki to o wiele korzystniejsze wyjście niż likwidacja?

Zbycie istniejącego podmiotu kosztuje znacznie mniej niż wyrejestrowanie, które może wiązać się z wydatkami nawet ponad 20 000 zł. Co więcej, jako że procedury odbywają się sądownie, również ich czas trwania bywa problematyczny z punktu widzenia wielu osób, gdyż cały proces likwidacyjny może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Z kolei sprzedaż spółek z o.o. nawet zadłużonych, czy z leasingiem da się przeprowadzić zaledwie w ciągu jednego dnia poprzez spisanie odpowiednich umów u notariusza.

Nawiązując z nami współpracę, da się maksymalnie szybko zaprzestać prowadzenia działalności w ramach danego przedsiębiorstwa. Efektem kupna przez nas Twojej firmy jest możliwość wycofania się z biznesu lub otwarcia go pod nowym szyldem, odcinając się od poprzedniego pod kątem prawnym i formalnym.

Zamiast wystawiać ogłoszenia w formie np. "sprzedam tanio spółkę sp. z o.o. ze stratą, zadłużoną, z leasingiem czy majątkiem, skorzystaj z naszej oferty. Prowadzimy skup m.in. firm z długami – odpowiadamy za przeprowadzenie wszelkich procedur, przygotowanie dokumentacji i dostarczenie stosownych wniosków oraz informacji do odpowiednich urzędów, tak aby transakcja przebiegła szybko, a zarazem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami, a do Ciebie należy wyłącznie złożenie podpisu pod umowami sprzedaży udziałów.

Kontakt

Adres firmy

Kupno i sprzedaż spółek

Tiger Bro Sp. z o.o.

ul. Niedźwiedzia 29b
02-737 Warszawa

Usługi świadczymy w Warszawie, zdalnie dla klientów z całej Polski.