Kiedy sprzedaż spółki jest dobrym rozwiązaniem?

Przygotowując ofertę skupu spółek, odpowiadamy na potrzeby osób, które są zainteresowane ogłoszeniami w formie „przejmę” czy „kupię każdą zadłużoną spółkę sp. z o.o. lub komandytową ze stratą” albo leasingiem. Jesteśmy po to, żeby pomóc w podjęciu optymalnych wyborów, wprowadzić w życie najwłaściwsze rozwiązania i przeprowadzić wszelkie niezbędne formalności prowadzące do sprzedaży firmy. W ten sposób przedsiębiorcy, którzy odnotowali problemy finansowe i wiedzą, że wyjście z nich jest niewarte koniecznych w tym celu poświęceń, mogą je uciąć i zacząć aktywnie je rozwiązywać, zamiast je pogłębiać.

Gdy pojawiają się trudności z regulowaniem należności z tytułu składek ubezpieczeniowych, podatków, wynagrodzeń czy opłat za zamówione usługi lub towary, a ich rozwiązanie w przewidywalnej perspektywie czasowej jest niemożliwe, zdecydowanie warto rozważyć współpracę z kimś oferującym zakup spółki z o.o. czy komandytowej. Źródła problemów bywają wielorakie i nie zawsze znajdują się, po stronie przedsiębiorcy. Zdarza się, że wyłącznie z czynników niezależnych od niego dalsze prowadzenie działalności traci sens w związku z długami, a wówczas sprzedaż firmy często pozostaje najrozsądniejszym wyjściem.

Odsprzedanie przedsiębiorstwa daje szanse na zakończenie danego etapu i przejście do kolejnego, którym może być zarówno rezygnacja z działalności biznesowej, jak i otwarcie jej w nowej formie. Kupno zadłużonych spółek przez wyspecjalizowane w tym zakresie podmioty takie jak nasz powoduje, że istniejące zadłużenie przestaje się powiększać, a to pozwala na maksymalnie ograniczenie ponoszonych strat. Prowadzimy skup spółek niezależnie od wysokości i źródła długu.

Sprzedaż spółki z o.o.

Dlaczego zbycie spółki jest lepsze niż likwidacja

Dlaczego kupno spółki z o.o. czy komandytowej ze stratą przez kontrahenta proponującego taką transakcję jest lepszym rozwiązaniem niż jej likwidacja? Odpowiedzią są koszty związane z tą procedurą, które mogą osiągnąć nawet pięciocyfrową kwotę. Również długi czas oczekiwania na zakończenie wszelkich formalności powoduje, że możliwa do błyskawicznego przeprowadzenia sprzedaż swojej firmy jest z reguły korzystniejszym wyjściem niż wyrejestrowanie. Wynika to m.in. z faktu, że likwidacja wymaga procedur sądowych i sporej wiedzy prawniczej, podczas gdy skup odbywa się w ramach jednej usługi notariusza.

Kupno spółek od A do Z

Zajmujemy się całościowym przeprowadzeniem wszystkich czynności niezbędnych do sfinalizowania transakcji sprzedaży spółki. Przygotowujemy dokumenty, sporządzany stosowne umowy, organizujemy współpracę z notariuszem i dostarczamy wnioski odpowiednim instytucjom. Dzięki współpracy z naszym zespołem można szybko i w cenie niższej niż koszt likwidacji pozbyć się przedsiębiorstwa, a tym samym źródła wynikających z niego problemów, np. długu.

Oferujemy skup spółki z o.o. czy komandytowej z zadłużeniem albo leasingiem, a nawet bez dokumentacji, niezależnie od specyfiki działalności i wybranego numer PKD, w ramach którego jest ona prowadzona. Dopilnowujemy wszystkich formalności, tak aby mieć pewność, że są dopełnione zgodnie z obowiązującymi przepisami. W razie potrzeby służymy także wsparciem merytorycznym na dowolnym etapie zbycia firmy – zapraszamy do kontaktu.

Kontakt
Adres firmy

Kupno i sprzedaż spółek

Tiger Bro Sp. z o.o.

ul. Niedźwiedzia 29b
02-737 Warszawa

Usługi świadczymy w Warszawie, zdalnie dla klientów z całej Polski.