Kupno zadłużonej spółki - co trzeba wiedzieć?

Zaciąganie nowych, coraz wyższych zobowiązań to często jedyna podejmowana próba ratunku dla przedsiębiorstw, które mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Zazwyczaj jednak takie wsparcie powoduje wyłącznie pogłębienie trudności – przyczyniają się do tego m.in. wysokie odsetki pobierane przez kredytodawców, szczególnie tych udzielających pożyczek firmom w trudnej sytuacji. Sprzedaż spółki z o.o. z długami przez specjalny skup może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Kupię zadłużoną firmę – takie ogłoszenia coraz częściej można znaleźć m.in. w Internecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie.

Kupno zadłużonej spółki

Jak wygląda sprzedaż spółki z długami?

Jedną z najpopularniejszych form pomocy w opisywanym przypadku jest przejęcie udziałów przez wyspecjalizowany zewnętrzny podmiot świadczący usługi w tym zakresie. Sama sprzedaż jednak nie wystarczy. Celem jest likwidacja podmiotu – tak, by jednocześnie uniknąć konieczności spłacenia wszystkich zobowiązań. Podmiot prowadzący skup zadłużonych spółek, w tym z o.o., nabywa udziały, przeprowadza liczne konieczne uchwały wspólników, powołuje likwidatora, a następnie przygotowuje wszelkie niezbędne dokumenty, w tym bilans otwarcia procesu likwidacji. Jeśli jest taka możliwość - odbywane są konsultacje z wierzycielami. Kupię firmę z długami – pod takim hasłem kryje się również konieczność zmiany danych rejestrowych dokonywana we właściwy sposób w późniejszych etapach działania przez profesjonalistów. Sprzedaż podmiotu staje się tym samym możliwością pozbycia się podmiotu z problemami finansowymi związanymi z niezapłaconymi zobowiązaniami.

Wszelkie podpisy na umowie przekazania udziałów muszą być poświadczone notarialnie. Sama operacja trwa przeważnie dość krótko – firma prowadząca skup zadłużonych podmiotów mających problemy finansowe po wstępnej analizie przedstawia harmonogram czynności koniecznych do zrealizowania. To wygodne rozwiązanie dla właścicieli przedsiębiorstwa z wieloma zobowiązaniami. Ogłoszenia, takie jak kupię spółkę z długami, stają się przez to coraz popularniejsze. Dotyczą zarówno małych podmiotów, jak i większych – w tym wspomnianych firm z o.o. Ich sprzedaż dotyczy też działalności ze stratą lub nadwyżką VAT.

Na czym polega restrukturyzacja spółki wykonana przez firmę prowadząca skup po przejęciu?

Zbycie przedsiębiorstwa mającego zaległości finansowe w celu ich rozwijania to również jedna z możliwości stawiana przed właścicielami wspomnianych spółek. Skupy najczęściej przeprowadzają w takich wypadkach kompleksową restrukturyzację. Jej zrealizowanie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla podmiotów zadłużonych, ale też tych, w których występuje wysokie ryzyko niewypłacalności w najbliższej przyszłości. Należy przy tym pamiętać, że opisywana metoda oznacza wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego. Może być ono: przedsądowe, sądowe lub wielowariantowe. Wspomniane już ogłoszenia firm prowadzących skup o treści kupię spółkę z długami nierzadko obejmują właśnie dokonanie zmian w firmie, prowadzących do odzyskania jej płynności oraz możliwości czerpania przychodów.

Nasz zespół ekspertów dobierze odpowiednie sposoby ratowania zadłużonego przedsiębiorstwa, przygotowując szczegółowy plan. Obejmuje on m.in. zachowanie integralności i wartości danego podmiotu, a także optymalizację zadłużenia, jeśli takowym firma jest obciążona. Ważną częścią restrukturyzacji bywa ponadto ochrona najważniejszych zasobów, jakimi dysponuje spółka. Wszystko to sprawia, że takie rozwiązanie również bywa właściwe dla przedsiębiorstw z długami. Niekiedy jednak jedyną możliwością jest wspomniana już likwidacja działalności. Specjaliści z naszej firmy wskażą, która z metod będzie najlepsza w przypadku konkretnego podmiotu.

Dlaczego warto wybrać nasz skup zadłużonych spółek?

Wspomniane ogłoszenia, takie jak kupię zadłużoną spółkę z o.o., trzeba weryfikować pod kątem legalności oferty. Działamy zgodnie z prawem, proponując klientom bezpieczne rozwiązania w zakresie sprzedaży firm z długami. Na każdą usługę wystawiamy fakturę VAT. Nie sprzedajemy docelowo spółek cudzoziemcom bez adresu w UE, gdyż to mogłoby tylko pogłębić problemy naszych klientów. Jako sprawdzony skup funkcjonujemy od wielu lat na rynku i dysponujemy zespołem doświadczonych ekspertów od likwidacji przedsiębiorstw. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a przygotowane plany działania są ściśle dopasowane do sytuacji finansowej podmiotu i jego charakterystyki. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Kontakt
Adres firmy

Kupno i sprzedaż spółek

Tiger Bro Sp. z o.o.

ul. Niedźwiedzia 29b
02-737 Warszawa

Usługi świadczymy w Warszawie, zdalnie dla klientów z całej Polski.